Minu Itaalia 1,270

August - Oktoober

Itaalia on idülliline kontrastide harmooniale, mille sarnast ei leia kuskilt mujalt! Tule avasta Põhja-Itaalia kauneimaid pärleid, ahmides endasse tükikese Liguuria lummusest ja nautides imelisi Toskaana vaateid seltsiks kosutav klaasike Chiantit!

Kohevad mäekuplid, sini-roheline merevesi, ajaloolised mägikülad ja tikksirged küpressipuud taustaks lõputud viinamarjapõllud on vaid mõned märksõnad, mis iseloomustavad Itaalia maastikuromantikat. Tutvume Saapamaa telgitagustega koos peagi ilmuva “Minu Itaalia” autoriga, kes juhib meid emotsionaalsel retkel avastamaks Itaalia kaootilist hinge. Matkame muinasjutulistel Liguuria mägiteedel, kogedes sõnuseletamatuid vaateid, külastame kirjude majadega tikitud Cinque Terre kalurikülasid ja salajasi mererandu. Reisi teine pool viib meid veiniistandustesse Toskaana piirkonnas. Degusteerime maitsvaid veine, seigeldes ühest istandusest teise, naudime kodust Itaalia kööki ja külastame maagilist tornide linna San Gimignanot. Loomulikult ei jää reisikavast välja ka ajaloolised linnasüdamikud Siena ja Firenze, kus avastame lisaks arhitektuurimälestistele ka pisikesi kõrvaltänavaid ja hubaseid trattoriasid. Reisi lõpetame  Milaanos, külastades Naviglit – väikest Amsterdami suurlinna südames, naudime hingematvat vaadet toomkiriku katuselt ja paneme seiklusele punkti küllusliku söömaajaga.

Reisi juhib itaalia keele filoloog Kärt, kes elas aastaid Itaalias ammutades endasse osakese selle kultuuriruumi tavadest, kommetest ja ajaloost. .

Millega tuleks arvestada:

 • Itaalias on septembri algul veel küllaltki soe, mistõttu tasub kindlasti kaasa haarata ujumisriided ja muud rannatarbed. Mägedes võib aga õhtul külmemaks minna, mistõttu tuleks igaks juhuksi kaasa võtta ka mõni kergem jakk ja pikad püksid.
 • Reisi ainukese matka teeme mõistlikus tempos. Matkarada on sobiv ka kõige algajamatele spordisõpradele, raskeid tõuse ja katsumusrohkeid metsaradasid ei tule läbida, kuid kindlasti tuleks arvestada sobiva riietuse ja mugavate jalanõudega.
 • Kaasa võtta kindlasti sularaha, kuna Itaalias ei armastata kaardimakseid. Suuremates linnades on see võimalus küll kindlasti olemas, aga alla 10 euroseid arveid tuleb tasuda sularahas.
 • Reisikava pole kivisse raiutud. Kuna reisiseltskond on küllaltki väike on võimalik teha programmis muudatusi vastavalt grupi soovidele.
 • Reisile eelneb kokkusaamine, kus arutame kõik lisaküsimused ja tutvume reisiseltskonnaga.

Reisikindlustus

Reisi hinna sisse kuulub BTA spordi tegemise (matkamise) lisatariifiga reisikindlustus, mille põhiriskide hulka kuuluvad:
Ravikulud 150 000 €
Repatrieerimine 25 000 €
Meditsiiniline evakueerimine 50 000 €
Kulud kannatanu saatjale 3 000 €
Kulud vältimatule hambaravile 150 €
Reisitõrge 1 500 €
Passi kadumine või vargus 150 €
Õnnetusjuhtum surma või püsiva puude saabumisega 10 000 €
Pagasikindlustus 700 €
Tsiviil-õiguslik vastutus 30 000 €
Spordivarustuse kadumine, kahjustumine või rööv vedaja süül 500 €

Lennuinfo

Lennufirma airBaltic:

TLL RIX BT362 11SEP19 05:45 11SEP19 06:35
RIX MXP BT629 11SEP19 08:00 11SEP19 09:40
MXP RIX BT630 18SEP19 10:40 18SEP19 14:20
RIX TLL BT315 18SEP19 15:30 18SEP19 16:20

Reisi hind: 1270 EUR

Reisi broneerimiseks tuleb tasuda ettemaks 100 EUR (reisija kohta) OÜ Reisirakett kontole:

OÜ Reisirakett
EE812200221043287753
Kirjeldus: Itaalia 2019 august ja reisijate nimed

I osamakse – hiljemalt 90 päeva enne reisi 50% reisihinnast
II osamakse – hiljemalt 30 päeva enne reisi ülejäänud 50% reisihinnast

Grupi suurus on kuni 8 inimest. Reisiraketil on õigus tühistada reis (hiljemalt 30 päeva enne reisi) ja tagastada tehtud ettemaksud, kui grupi minimaalne suurus 4 inimest ei täitu. Koha broneerimiseks kirjuta info@reisirakett.ee või otsi meid üles Facebookist! Reisi broneerimiseks tuleb tasuda ettemaks 100 EUR.

Ajakava (11.09-18.09.2019):

 • 1. päev, K 11.09
  Väljalend Tallinna lennujaamast kell 6:35
  Maandume Milaanos kell 09.45, mistõttu põrutame juba samal hommikul Liguuriasse. Sööme lõunat Reccos, et maitsta imeõhukest focacciat, mida valmistatakse ainult siinkandis. Vastavalt reisiseltskonna soovidele külastame pärastlõunal Camogli linnakest või võtame ette avastusretke vaid kohalikele tuntud salaranda. Õhtupoolikul seame end sisse majutuspaigas La Spezias.
 • 2. päev, N 12.09
  Võtame ette 7,5 kilomeetrine matka Campiglia nimelisest külast Portovenere suunas. Kogeme imelisi vaateid Poeetide lahele ja naudime metsikut Liguuria loodust. Poolel teel peatume metsasügavusse peidetud kodurestoranis, kus kosutame end maitsva itaalia toiduga. Peale turgutavat lõunat jääb veel jalutada vaid tunnike, peale mida olemegi juba värviküllases Portoveneres. Sulpsame kosutavasse merevette otse kuulsa inglise kirjaniku Byroni meelispaigast, külastame San Pietro kirikut, Doria kindlust ja maailma ühte romantilisemat surnuaeda. Õhtu lõpetame itaallaslikult aperitiiviga linna ühes kauneimas veinibaaris.
 • 3. päev, R 13.09
  Külastame paadiga maailmakuulsaid Cinque Terre kalurikülasid, mis asuvad mõnusalt eraldatuna La Spezia külje all. Nii rannajoon kui ka seda ümbritsevad pehmed mäenõlvad on osa UNESCO maailmapärandist, mistõttu on see kant üks olulisemaid vaatamisväärsusi Liguuria maakonnas. Igaüks saab avastada värviküllast Viie Maa piirkonda omas tempos, võttes aega einestamiseks, suplemiseks ja ostlemiseks just seal, kus kõige rohkem meeldib.
 • 4. päev, L 14.09
  Ärkame varakult, et sõita kõrvalregiooni Toskaanasse. Soovi korral teeme peatuse ja lõunatame Luccas – linnas, mis on kuulus amfiteatri varemetele rajatud peaväljaku poolest. Pärastlõunal jõuame oma majutuspaika Chiantis. Ülejäänud osa päevast pühendame lummavatele vaadetele ja maitsvale veinile, külastades erinevaid veiniistandusi ja San Gimignanot. Soovi korral avastame romantilises õhtuvalguses looduslikke terme Toskaana metsatukas.
 • 5. päev, P 15.09
  Virgume varakult, et veeta elamusterohke päev Firenzes. Külastame linna peaväljakut ja Santa Maria del Fiore katedraali, misjärel seame sammud hubasesse söögikohta, kus maitseme Firenze stiilis valmistatud steiki. Peale lõunat imetleme Michelangelo voolitud Taaveti koopiat Signoria väljakul, kaeme üle Firenze vanima silla Ponte Vecchio ning külastame nooruslikke ja romantilisi linnaosasid teisel pool Arno jõge. Päeva lõpetame lummava vaatega tervele linnale Piazzale Michelangelo väljakul.
 • 6. päev, E 16.09
  Peale päevareisi Toskaana pealinna võtame taaskord aja maha, et nautida veini ja loodust. Külastame Montalcino linnakest ja piirkonna parimaid veiniistandusi. Tagasisõidul teeme peatuse Sienas, et kaeda unikaalse arhitektuuriga peaväljakut ja einestada koduse atmosfääriga restoranis.
 • 7. päev, P 17.09
  Pakime asjad ja võtame suuna Milaano poole. Milaanos külastame kuulsat gooti stiilis toomkirikut, naudime vaadet linnale katedraali katuselt, teeme viimased sisseostud moepealinna küllusliku valikuga poodides ja naudime rohkete suupistetega aperitiivi Navigli linnaosas.
 • 8. Päev, 18.09
  Tagasisõit Tallinnasse Malpensa lennujaamast kell 10.40. Maandume Tallinnas kell 16.20.

Reis sisaldab endas:

 • Lennupiletid Tallinn-Riia-Milaano-Riia-Tallinn (airBaltic)
 • Äraantav pagas
 • Kõik reisikavas sisalduvad transfeerid
 • Majutus
 • Reisikindlustus ja -tagatis
 • Degusteerimised veiniistandustes

Hind ei sisalda:

 • Toitlustus
 • Muuseumide piletid
 • Jooksvad lisakulutused, isiklikud ostud
 • Jootraha piloodile
 • Metroopiletid Milanos

Kuidas toimib tipisüsteem:

 • Reisi korraldab ja viib läbi piirkonnaga tuttav või kohalik piloot, kelle motivatsiooniks on tasuta reisimine.
 • Reisi hinnast vaid 5-12% läheb Reisiraketile, sõltudes reisi sihtkohast, kestvusest ja muudest riskiteguritest.
 • Piloot teenib korda läinud reisi eest reisijatelt jootraha. Tipi jätmine on täiesti vabatahtlik, tavaliselt jätab üks reisija hästi õnnestunud reisi eest tippi 30-60€.

PILOOT: KÄRT VILT

Amet: Oma praeguses eluetapis oleks vist kõige õigem nimetada ennast rööprähklejast multitalendiks. Lõpetan Firenze Ülikooli magistrantuuri, õpetan itaalia keelt, tõlgin ja korraldan kultuuriüritusi. Aeg-ajalt vürtsitan elu uute väljakutsetega, mis tihtipeale seotud turismiga.

Hobid: Üks ja kõige suurem on kindlasti reisimine. Eelistan kvaliteeti kvantiteedile, mistõttu proovin reisides sukelduda ka külastatava piirkonna telgitagustesse, et mõista ühe rahvuse või kultuuri tõelist olemust. Reisimine on rohkem kui liikumine punktist A punkti B, see on võimalus näha iseennast ja oma kultuuri distantsilt, kasvada ühes kogemustega ja anda igale kirikule, tänavakivile ja mererannale vaid endale iseloomulik kuju.

Reisi märksõnad: matk/seiklus, loodus, kultuur, linnapuhkus, ajaloolised paigad

Minu seotus valitud sihtkohaga: Olen aastaid elanud, töötanud ja õppinud Itaalias. Minu elupaikadeks on olnud nii Põhja-Itaalia suurlinnad kui ka väikesed asulad ja Itaalia suurim saar Sitsiilia.

Miks soovin sinna uuesti reisida: Itaalia on minu teine kodu! Soovin jagada ka teistega oma kiindumust ja armastust pastasöödikute vastu, kelle maagilist kultuuriruumi raamib maailmakaardil elegantne säärsaabas.

Mida saan pakkuda, mida klassikaline reisipakett ei saa: Proovime avastada Itaaliat ja mitte lihtsalt kirikuid, monumente ja imelisi liivarandu. Sukeldume sügavale itaalia kultuuriruumi läbi jumaliku kokakunsti, kohalike tavade ja soojade Saapamaa inimeste. Ühes reisiga annan teile killukese iseendast ja oma Itaaliast.

Tegevused, mis mind ennast oma reisil paeluvad: Soojad emotsioonid, tõelised inimesed, kes külastatavat kultuuriruumi esindavad ja pilguhetk kohalike igapäevaellu. Tihtilugu valin sihtpunktid selle järgi, kus mind keegi ees ootab. Inimesed maalivad igale kultuurile tõelised kontuurid, andes aimu ühe riigi olemusest rohkem kui ükski kirikukuppel või mäeahelik.

Miks olen hea piloot:  Aegade jooksul olen töötanud palju erinevas vanuses inimestega. Olen olnud nii meelelahutaja puhkuskuurordis kui ka keeleõpetaja. Kevadeti saadan kooliõpilasi avastusrektedel mööda Eestimaad ning aeg-ajalt teen linnaekskursioone Tallinnas.

Loe lähemalt teistest Kärdi tegemistest: https://kartvilt.com/

Pilte eelmistest reisidest