Keenia ja Tansaania suur seiklusreis 3,100

September - Detsember

Tunned huvi, kus Sinu esivanemad puu otsast alla tulid?! Tahad kaelkirjakule musu teha? Kõndida ekvaatoril? Pildistada lähedalt eksootilisi metsloomi? Tutvuda maasai külaeluga? Olla ainus valge külatänaval? Osaleda tõelisel safaril? Supelda India ookeanis? Kas tahad lasta Mustal mandril end kaheks nädalaks alla neelata ning täiendada oma elamustepagasit unustamatu seiklusreisiga?

Tule kaasa – tegemist on seljakotireisiga, mis on jõukohane igaühele! Esimesel nädalal seikleme kahe riigi parimates loodusparkides, jalutame ekvaatoril, vaatleme kõrgeimaid mägesid, külastame maasaisid, laskume vulkaani kraatrisse ning muidugi fotojahime metsloomi nende loomulikus keskkonnas. Teisel nädalal peseme endilt safaritolmu India ookeanis, naudime kohalikke toite ja jooke ning rannapuhkust, samuti tutvume vaatamisväärsuste ja muu elu-oluga. Ei saa kauem vait olla ja mainimata jätta, et Reisiraketi seiklusreis on turu parima hinna ning mugavate lendudega.

Lubame, et see suur seiklus muudab Sinu elu ja avardab maailmapilti. Mustal Aafrikal on salapärane komme Sinu sisse pugeda ja unistustesse jääda. Sinu unenägudesse ilmuvad vaated lõpututele päikesekullas savannidele täis metsloomi, tunned sooja tuult sasimas juustes safarijeebi ülestõstetud katuse all ning suu kisub naerule silmitorkivalt sinist India ookeani meenutades. Meie ringreisi põhirõhk on loodusel ja loomadel, küll aga kohtume ka paljude uudishimulike ja naeruhimuliste hõimurahvastega. Naljaga pooleks – selline mitmekülgne seiklusreis võiks kuuluda iga üle 10-aastase inimesehakatise harituse pagasisse.

Millega arvestada:

 • Pass peab kehtima 6 kuud peale reisi lõppu, tühjad peavad olema vähemalt 2 lehekülge.
 • Seljakotireis tähendab pigem seda, et safariautos ei ole pagasi jaoks kuigi palju ruumi.
 • Reisiasjad on soovitatav pakkida pehmesse kotti, mille kaal ei ületa 15kg.
 • Vaktsineerida tuleb kollatõve, A-hepatiidi ja difteeria vastu. Piiril kontrollitakse vaktsineerimispassi. Kaaluda tasub malaaria tablettide võtmist.
 • Riietus on vaja hästi läbi mõelda. Varahommikud on jahedad. Riided peaksid kaitsema nii
  päikese kui ka tolmu eest. Pesu pesemisvõimalus on safarite ajal väga piiratud.
 • Sularaha kaasa võttes vaata, et USD rahatähed oleksid uuemad kui 2006. aastast.
 • Need on vaid mõned olulised soovitused – meie suurele seiklusreisile eelneb kokkusaamine, kus arutame läbi kõik nüansid, soovitused, lisaküsimused ning tutvume reisiseltskonnaga.

Reisikindlustus
Reisi hinna sisse kuulub BTA reisikindlustus, mille põhiriskide hulka kuuluvad ravikulud 150 000 €, reisitõrge 2000 € ja pagasikindlustus 320 €.

Lennuinfo
1 LH885 24SEP Tallinn-Frankfurt 06:10-07:40
2 LH590 24SEP Frankfurt-Nairobi 11:10-20:10
3 LH591 09OCT Nairobi-Frankfurt 22:25-05:40 (+1)
4 LH880 10OCT Frankfurt-Tallinn 09:55-13:10

Reisi tasu ja broneerimine
Paketi hind täiskasvanule on 3100 €
Reisi broneerimiseks palume kirja panna reisijate nimed ning tasuda ettemaks-broneerimistasu.

OÜ Reisirakett
EE812200221043287753
Selgitus: Keenia-Tansaania 2019 ja reisijate nimed

I osamakse – ettemaks-broneerimistasu 500 €
II osamakse – hiljemalt 60 päeva enne reisi 1300 €
III osamakse – hiljemalt 30 päeva enne reisi 1300 €
Grupi suurus on kuni 18 inimest. Lapse või nooruki hind palume soovi korral eraldi küsida.
Reisiraketil on õigus tühistada reis hiljemalt 60 päeva enne algust ja tagastada tehtud maksed, kui grupi minimaalne suurus 14 inimest ei täitu.
Koha broneerimiseks kirjuta info@reisirakett.ee või otsi meid üles Facebookist.

Konsulteeri julgelt, oleme valmis hajutama Sinu väiksemadki kõhklused, hakuna matata!

Keenia-Tansaania ringreisi reisikava

 • Saabumispäev, 24. september
  Lendame üle Frankfurdi Keenia pealinna Nairobisse. Läbime piirikontrolli, sõidame majutuskohta.
 • 1. päev, 25. september
  Peale hommikusööki läheme külla Nairobi kaelkirjakute keskusesse, kus näeme neid nüüdseks ohustatud pikakaelalisi väga lähedalt, kaasa arvatud eriti haruldasi Rothchild´i kaelkirjakuid. Peale kaelkirjakute musisid sõidame Keenia kõrgeima mäe Mount Kenya mäestiku suunas. Käime ekvaatorit mööda ja kontrollime ekvaatori täpse asukoha üle. Meie järgmine vaatamisväärsus on võimas 74 meetri kõrgune Nyahururu kosk (end. Thomsons Falls). Peatuse teeme ka Suure Riftioru (Great Rift Valley) imetlemiseks. Riftiorg on üle 6000km pikk Aafrikat läbiv UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv kuni kilomeetri sügavune vapustavaid vaateid pakkuv org. Õhtuks jõuame jõehobudest kubiseva Naivasha järve äärde, kuhu jääme öömajale.
 • 2. päev, 26. september
  Kasutame võimalust ning teeme Naivasha järvel paadisõidu, et jõehobusid lähemalt uurida. Edasi sõidame oma majutuskohta Aafrika kuulsaima rahvuspargi Maasai Mara lähistele. Ja siis hakkab juhtuma – õhtupoolikul tõstab safarijuht masinatel katused üles, meie varustame end kaamera ja binokliga ning algabki safari. Põrutame loodusparki, mis on eriti kuulus oma kiskjate arvukuse poolest. Ka ööbimine on elamus omaette – tegemist on ökolaagriga, kus on suured telgid voodite, WC ja pesemisvõimalusega, küll on „maja“ seinad presendist ning ööhääled eraldi kuulamist väärt.
 • 3. päev, 27. september
  Stardime enne koitu, et näha päikesetõusu Mara tasandikel ja mitte veel uniseid ööloomi. Maasai Mara on haruldane loomapark – ükskõik, kus Sa seal oled, alati on mõni loom silma ulatuses. Maasais on esindatud kogu BIG5 ehk Aafrika uhkeimate loomade viisik: lõvi, leopard, elevant, pühvel ja ninasarvik. Muidugi hoiame pöialt, et neid kõiki näha! Õhtul käime Maasai külas tutvumas maasai hõimurahvaga, kes on tuntud oma eripärase elustiili ning kommete poolest.
 • 4. päev, 28. september
  Liigume Keenia-Tansaania piirile, kus vormistame kohapeal Tansaania viisad, vahetame safariautod ja kohtume uue giidiga. Alustame tutvumist Tansaania vanima pargi Serengetiga, mis on asutatud 1951. aastal ning mille näol on tegemist ühe maailma olulisima looduskaitsealaga. Serengeti on tuntud eelkõige tänu iga-aastasele miljonite imetajate rändele (Big Migration), kellele omakorda järgnevad kiskjad ning keda jõgedes ootavad näljased krokodillid. Uudistame, mis on Serengeti avarustel meie jaoks varuks ning ööbime telkmajades keset lõputuna näivat savanni.
 • 5. päev, 29. september
  Kihutame oma safarijeepidega aina edasi mööda Serengetit. Pargi nimi tuleb masai keelest „siringet“, mis tähendab „koht, kus maa on lõputu“. Loodusparki on inimestel keelatud elama asuda ning kohapeal on vaid teadlased ja pargi teenindav personal. See muudab maalilise Serengeti suurepäraseks elukohaks lõvidele, leopardidele ja geparditele, samuti elevantidele, jõehobudele, gnuudele, kaelkirjakutele, sebradele – kokku elab pargis umbes 30 liiki rohusööjaid, 13 liiki kiskjaid, üle 500 linnuliigi ning arvukalt putukaliike. Ööbima jõuame Ngorongoro vulkaani kraatri lähedal asuvasse kämpingusse.
 • 6. päev, 30. september
  Hommikul alustame laskumist Ngorongoro vulkaani kraatrisse, mille põhi on 600 meetri sügavusel. Kraater on hääletatud üheks seitsmest Aafrika loodusimest. Paljude jaoks on just Ngorongoro pakkunud kõige unustamatumaid vaateid. Selles põnevas rahvuspargis saame näha arvukalt loomi ning sobiva veetaseme korral ka tuhandeid roosasid flamingosid. Kui meil eriliselt veab, siis võime  kohata ka haruldast musta ninasarvikut. Ööbima sõidame linnakesse nimega Mto wa Mbu.
 • 7. päev, 1. oktoober
  Uue kuu esimesel päeval jõuame oma viimasesse loomaparki. Tarangire parki kutsutakse Tansaania peidetud pärliks. Park on hinnatud lopsaka looduse poolest, millele lisavad omapära kõrged termiitide pesad ning võimsad ahvileivapuud (baobab). Just Tarangires elab Tansaania kõige suurem elevantide populatsioon, keda on üle 5000 isendi. Eraldi väärivad veel mainimist albiino kaelkirjak, kaksikud elevandipojad (s. 2017) ning kaitse alla võetud lõvid. Ööbima sõidame Moshi linna, mis asub Kilimanjaro jalamil.
 • 8. päev, 2. oktoober
  Viskame pilgu Aafrika kõrgeimale Kilimanjaro mäele (5895 m) ning peagi ületame TansaaniaKeenia piiri. Meie sõit viib läbi Keenia suurima ja vanima rahvuspargi Tsavo lääneosast. Ööseks jõuame oma India ookeani ranniku hotelli Diani Sea Lodge, mis asub hinnatud rannarajoonis Mombasa linnast ca 30km lõunas.
 • 9. päev-14. päev, 3. oktoober-8. oktoober
  Diani Sea Lodge on Booking.com külastajatelt saanud hindeks 8,7 (Excellent), kusjuures keskmist hinnet kisub allapoole vaid kõikuv wifi. Hotellipaketis sisalduvad kõik söögid ja joogid, kaasa arvatud alkohoolsed joogid. Oleme need mugavused igati välja teeninud ja mõnusaks puhkuseks on olemas kõik vajalik nii hotellis, rannas kui ka Diani keskuses. Puhkuse mitmekesistamiseks saame korraldada erinevaid väljasõite, näiteks Mombasa linnatuuri, koolobus-ahvide kaitseala ja krokodillifarmi külastuse, süvamere kalapüügi, mereretke Wasini saarele jms.
 • 15. päev, 9. oktoober
  Varahommikul stardime Mombasa-Nairobi rongi peale, et seal mõnusalt tukkuda ning veel kord vaadelda Tsavo rahvuspargi avaraid väljasid ning hea õnne korral ka metsloomi. Hilisõhtul jätame Nairobiga hüvasti ning alustame tagasilendu. Järgmise päeva hommikul teeme kohvipeatuse Frankfurdis ning veidi peale lõunat maandume Tallinnas.

Reis sisaldab:

 • Lennupiletid Tallinn-Frankfurt-Nairobi-Frankfurt-Tallinn
 • Äraantav pagas kuni 23kg, soovituslik kuni 15kg
 • Reisikavas sisalduvad transfeerid
 • Sissepääsutasud rahvusparkidesse ja giid-autojuhi teenused
 • Kaelkirjakute keskuse ja Nyahururu kose piletid
 • Paadisõit Naivasha järvel
 • Maasai küla külastus
 • Rongipiletid Mombasa-Nairobi
 • Majutus kahestes tubades
 • Hommiku-, lõuna- ja õhtusöögid (ei sisaldu 4 söögikorda)
 • Kõik joogid Diani hotellis, kaasa arvatud alkohoolsed joogid
 • Reisikindlustus ja -tagatis

Reisi hind ei sisalda:

 • Keenia ja Tansaania viisad (51.- + 50.- USD)
 • Vaktsineerimised (kui on vaja)
 • Üksikud söögikorrad (2 lõuna- ja 2 õhtusööki)
 • Karastus- ja alkohoolsed joogid safarite ajal
 • Sõit rongijaam-lennujaam (10 km) või linnaekskursioon-shopping
 • Väljasõidud Diani rannalt
 • Jootraha kohalikele teenuse osutajatele
 • Jootraha piloodile

Kuidas toimib tipisüsteem:

 • Reisi korraldab ja viib läbi piirkonnaga tuttav või kohalik piloot, kelle motivatsiooniks on tasuta reisimine.
 • Reisi hinnast vaid 5-12% läheb Reisiraketile, sõltudes reisi sihtkohast, kestvusest ja muudest riskiteguritest.
 • Piloot teenib korda läinud reisi eest reisijatelt jootraha. Tipi jätmine on täiesti vabatahtlik, tavaliselt jätab üks reisija hästi õnnestunud reisi eest tippi 30-60€.

PILOOT: KADZU

Amet: Minu taust on reisikorraldus, e-äri ning transport. Praegu tegelen oma ettevõttega.

Hobid: Lapsed, loodus, loomad, lugemine, orhideed, mäesuusatamine, kokkamine, motomaailm, riikide kollektsioneerimine jms.

Reisi märksõnad: matk/seiklus, loodus, jaht parimatele fotodele, rannapuhkus

Minu seotus valitud sihtkohaga: Olen lootusetult nakatunud Musta Mandri võludesse ja valudesse ning loen päevi, et saaks taas safarimasinasse hüpata ja uuesti ning uuesti kogeda metsloomade vaatlemisest ja päikeseküllasest loodusest tulenevat õnnetunnet.

Miks soovin sinna uuesti reisida:  Keenia-Tansaania on minu unistustes ja unenägudes oma kindla koha sisse võtnud. Loomaparkide külastamine toob tõelise vabadustunde ning muudab arusaama elus olulistest asjadest.

Mida saan pakkuda, mida klassikaline reisipakett ei saa: Reisiprogramm on väga tugev ja väljakutsuv, sees on nii tavapäraselt külastatavad kohad kui ka vähemavastatud paigad. Sõna otseses mõttes võtame reisiajast maksimumi, seda siiski jõukohaselt.

Tegevused, mis mind ennast oma reisil paeluvad: Mulle meeldib meie reisi mitmekülgsus ja mastaapsus, samuti ringreisi ning rannapuhkuse tasakaal. Näeme loendamatul arvul metsloomi, värvikaid hõimurahvaid, mitmeid loodusimesid, Aafrika kõrgeimaid mägesid, lõputuid savanne, puutumata metsasid ja võimsat ookeani. Näeme vaateid, mis mõjuvad oma ilus ja eheduses ebareaalsetena ning mis kunagi ei unune.

Miks olen hea piloot:  Mul on reisikorraldamise kogemused aastast 1997, olen olnud erigruppide tour leader ja mul on lõputu uudishimu reisiseikluste vastu.

Ja veel: Olen käinud tuuritamas umbes 50s riigis. Neist eriti südamesse on pugenud ning tagasi meelitavad just kolm piirkonda. Mul on väga suur rõõm neist üht – Keeniat-Tansaaniat – ka teile tutvustada.

Pilte eelmistest reisidest